Życzymy radosnego świętowania Wielkanocy w gronie najbliższych. Niech te święta przyniosą wiele uśmiechu, nadziei i radości. Niech będą pełne ciepła, miłości i wspaniałych chwil, także tych spędzonych aktywnie.
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaki typ sportowca najlepiej pasuje do Twojego dziecka? Może to urodzony lider, który dąży do zwycięstwa za wszelką cenę? Strateg, który analizuje każdy ruch? A może jednak osoba, która najlepiej czuje się w drużynie, gdzie liczy się współdziałanie i wsparcie innych uczestników aktywności?
Największe gwiazdy swoje pierwsze sportowe kroki często stawiały przypadkowo, ale po latach okazywało się, że prowadzą one do sukcesów i wielkiej radości. – Zostałam przydzielona do klasy łyżwiarskiej, co na początku średnio mi się podobało, bo niewiele wiedziałam o jeżdżeniu na łyżwach. Z czasem jednak stało się to moją pasją i właściwie całym życiem – mówi Natalia Czerwonka, srebrna medalistka olimpijska z Soczi w 2014 roku.
Sport jako ważny element codziennego funkcjonowania? Jak najbardziej pozytywną odpowiedź na postawione pytanie dały ankiety, jakie przeprowadzone zostały wśród dzieci uczestniczących w ostatnich turniejach sportowych w Chełmku oraz Tymbarku w toku kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”, sfinansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
Sport kształtuje charakter, uczy zdrowej rywalizacji i współpracy – do tego wszystkiego przekonujemy w toku kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”. Co jeszcze warto wiedzieć?
Nowa broszura dla młodych osób, wykonana w ramach kontynuacji kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”, zawiera kluczowe aspekty odnośnie zdrowego stylu życia. Dlaczego warto będzie sięgnąć po „Magazyn Sportowca”? Podpowiadamy.
Uzależnienie od nowoczesnych technologii i brak aktywności fizycznej – te problemy wśród młodych osób zostały wskazane jako najistotniejsze wśród uczestników niedawnych konferencji „Aktywność fizyczna a patologie społeczne”. Te opinie zdają się tym bardziej potwierdzać wartość działań podejmowanych w ramach kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”.
To kolejny rok systematycznego docierania kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości” do różnych środowisk i miejsc. Skalę zasięgu prospołecznego przedsięwzięcia doskonale obrazuje mapa lokalizacji, w szczególności przywołująca zrealizowane już wydarzenia w formie turniejów czy konferencji.
Podczas zorganizowanych końcem ubiegłego roku w Bielsku-Białej i Brzegu Dolnym konferencji z cyklu „Aktywność fizyczna a patologie społeczne”, do uczestników – a były nimi osoby dorosłe, w tym rodzice, trenerzy czy nauczyciele – skierowane zostały ankiety, które stanowią teraz dobry materiał do nieco szerszej analizy w kontekście kontynuowanej kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”.